Всі напевно вміють користуватися такою пошуковою системою, як гугл =) Але не всі знають, що якщо грамотно скласти пошукової запит за допомогою спеціальних конструкцій, то можна досягти результатів того, що Ви шукаєте набагато ефективніше і швидше =) У цій статті я постараюся показати що і як Вам потрібно робити, щоб шукати правильно

Гугл підтримує кілька розширених операторів пошуку, що мають спеціальне значення при пошуку на google.com. Типово, ці оператори змінюють пошук, або навіть говорять гуглу робити зовсім різні типи пошуку. Наприклад, конструкція link: є спеціальним оператором, і запит link: www.google.com не дасть вам нормального пошуку, але замість цього знайде всі web-сторінки, які мають зв'язки до google.com.
альтернативні типи запитів

cache: Якщо Ви будете включати інші слова в запит, то Гугл підсвітить ці включені слова в межах Кешована документа.
Наприклад, cache: www.armadaboard.com web покаже Кешована вміст, що підсвічується словом 'web'.

link: розглянуте вище пошукової запит покаже веб-сторінки, на яких містяться посилання до зазначеного запиту.
Наприклад: link: www.armadaboard.com відобразить всі сторінки на яких є посилання на http://www.armadaboard.com

related: відобразити web-сторінки, які є 'подібними' (related) зазначеної web-сторінці.
Наприклад, related: www.google.com перерахує web-сторінки, які є подібними домашній сторінці Гугл.

info: Інформація запиту: представить трохи інформації, яку Гугл має про запитуваної web-сторінці.
Наприклад, info: armadaboard.com покаже інформацію про нашому форумі =) (Армада - Форум адалт вебмайстрів).

Інші інформаційні запити

define: Запит define: забезпечить визначення слів, які Ви вводите після того, як це, зібраний з різних мережевих джерел. Визначення буде для всієї введеної фрази (тобто, це буде включати всі слова в точний запит).

stocks: Якщо Ви починаєте запит з stocks: Гугл обробить решту термінів запиту як символи біржових зведень, і зв'яжеться з сторінкою, яка показує готову інформацію для цих символів.
Наприклад, stocks: Intel yahoo покаже інформацію про Intel і Yahoo. (Відзначте, що Ви повинні надрукувати символи останніх новин, не назва компанії)

Модифікатори Запросов

site: Якщо Ви вмикаєте site: у ваш запит, Гугл обмежить результати тими вебсайти, які знайде в даному домені.
Також можна шукати і по окремих зонах, як таке ru, org, com, etc (site: com site: ru)

allintitle: Якщо Ви запускаєте запит з allintitle:, Гугл обмежить результати з усіма словами запиту в заголовку.
Наприклад, allintitle: google search поверне всі сторінки гугла з пошуку як то images, Blog, etc

intitle: Якщо Ви вмикаєте intitle: у вашому запиті, Гугл обмежить результати документами, що містять те слово в заголовку.
Наприклад, intitle: Бізнес

allinurl: Якщо Ви запускаєте запит з allinurl: Гугл обмежить результати, з усіма словами запиту в URL.
Наприклад, allinurl: google search поверне документи з google і search в заголовку. Також як варіант можна розділяти слова слеш (/) тоді слова по обидва боки Слеш будуть шукатися в межах однієї сторінки: Приклад allinurl: foo / bar

inurl: Якщо Ви вмикаєте inurl: у вашому запиті, Гугл обмежить результати документами, що містять те слово в URL.
Наприклад, Animation inurl: armadaboard.com

intext: шукає тільки в тексті сторінки вказане слово, ігноруючи заголовок і тексти посилань, і інше не відноситься к. Є також і похідна цього модифікатора - allintext: тобто далі всі слова у запиті будуть шукатися тільки в тексті, що теж буває важливо, ігноруючи часто використовувані слова в посиланнях
Наприклад, intext: форум

inancor: шукає текст в посиланнях, тобто всередині тегів

daterange: шукає у часових межах (daterange :2452389-2452389), дати для часу вказуються в Юліанському форматі.

Ну і ще всякі цікаві приклади запитів

Приклади складання запитів для Google. Для спамерів

inurl: control.guest? a = sign

site: books.dreambook.com "Homepage URL" "Sign my" inurl: sign

site: www.freegb.net Homepage

inurl: sign.asp "Character Count"

"Message:" inurl: sign.cfm "Sender:"

inurl: register.php "User Registration" "Website"

inurl: edu / guestbook "Sign the Guestbook"

inurl: post "Post Comment" "URL"

inurl: / archives / "Comments:" "Remember info?"

"Script and Guestbook Created by:" "URL:" "Comments:"

inurl:? action = add "phpBook" "URL"

intitle: "Submit New Story"

Журнали

inurl: www.livejournal.com/users/ mode = reply

inurl greatestjournal.com / mode = reply

inurl: fastbb.ru / re.pl?

inurl: fastbb.ru / re.pl? "Гостьова книга"

inurl: blogger.com / comment.g? "postID" "anonymous"

inurl: typepad.com / "Post a comment" "Remember personal info?"

inurl: greatestjournal.com / community / "Post comment" "addresses of anonymous posters"

"Post comment" "addresses of anonymous posters" --

intitle: "Post comment"

inurl: pirillo.com "Post comment"